Słoneczny Brzeg w Bułgarii - nadmorski kurort.

Autor: tucoo.pl. Data ostatniej modyfikacji: 2 styczeń 2014

Wczasy na Słonecznym Brzegu w Bułgarii należą do jednych z chętniej wybieranych kierunków wakacyjnych. Atrakcje jakie tam na nas czekają, wypełnią nam czas niezależnie od pogody.

Słoneczny Brzeg w Bułgarii

Plaża na Słonecznym Brzegu w Bułgarii (fot. własna)

Słoneczny Brzeg w Bułgarii to 8 km piaszczystych, pięknych, niekończących się, naturalnych plaż. Nie bez przyczyny oznaczonych znakiem Błękitnej Flagi. Średnia temperatura wody wynosi 20-26 °C. Dobrą wiadomością jest o połowę mniejsze zasolenie niż w morzu śródziemnym. Mediterranean, ten największy bułgarski kurort położony wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego, znajduje się zaledwie 30 km drogi od portu lotniczego w Burgas. Do zaoferowania ma ponad 600 hoteli różnej klasy. Od koloru do wyboru. W Słonecznym Brzegu każdy znajdzie coś dla siebie. Od pełnych przepychu ogromnych posiadłości, miejskich hoteli wciśniętych między inne budynki po kameralne i położone na uboczu mniejsze pensjonaty.


Słoneczny Brzeg to miejsce wakacyjnej rozrywki. Liczne kluby, puby i kawiarnie zapraszają spragnionych "gorączki sobotniej nocy". Czeka również na miłośników sportów wodnych, plażowania i fanów niekończących się spacerów wzdłuż wybrzeża.
To miejsce bardzo dobrze skomunikowane. Linia komunikacyjna działająca na terenie Słonecznego Brzegu daje nam możliwość by już za kilka lewów zwiedzić wiele zakątków Bułgarii. Portowe miasto Burgas, Ravdę, Sveti Vlas, Elenite czy prawdziwe muzeum w plenerze Nessebar. Także większe miasta stoją przed nami otworem dzięki kursom liniowych autobusów. Dworca autobusowego szukajmy w samym centrum kurortu. Dzięki tej możliwości jaką daje nam autobus możemy sami sobie być przewodnikiem i pokusić się o zwiedzanie Bułgarii samodzielnie. Tylko nigdy nie zapomnijmy aby sprawdzić o której mamy ostatni powrotny autobus. Bułgarscy taksówkarze chętnie odwiozą nas do kurortu ale upewnijmy się za jaką cenę.
A może pobyt w pobliskim aqua parku? Najbardziej chyba znanym jest Action Aquapark, położony w zachodniej części kurortu. 24 tys. m2 wypełnionych po same brzegi różnymi atrakcjami. Rwące rzeki, fontanny, zjeżdżalnie, wodospady i baseny. Znajdzie się tam również i miejsce dla głodomorów i łakomczuchów. Park zaprasza wszystkich miłośników wody od końca maja do połowy września. Oczywiście najliczniej odwiedzają go turyści przebywając właśnie w Słonecznym Brzegu, ale na miejscu można się przekonać, że nie tylko oni. Tu po prostu ściągają goście z całej okolicy.

Będąc na Słonecznym Brzegu możemy pokusić się również na to by spędzić choć jeden dzień w Istanbule. To wspaniała okazja by posmakować inną kulturę. Przenieść się na chwilę w krainę meczetów, obelisk, pałaców. Miejsce, w którym z każdego zakamarka wychodzi historia. Pobyć zarówno w Europie, jak i w Azji.

Śmiało można powiedzieć, że największym atutem Słonecznego Brzegu jest plaża. Szeroka, piaszczysta, niekończąca się... Niektórym może przypominać nasze rodowite plaże. Tylko morze trochę cieplejsze. Piasek latem aż parzy w stopy dlatego warto zabrać ze sobą wygodne obuwie. W niewielkiej odległości znajdują się wypożyczalnie leżaków i parasoli. Te drugie to dla tych co się trochę boją słońca. Zasada ogólnie jest taka, że plażowanie na ręcznikach to tylko i wyłącznie w miejscu gdzie nie ma leżaków, bądź za nimi. Wzdłuż wybrzeża rozciąga się deptak. Liczne kawiarnie, puby i lokalni sprzedawcy. Wszędzie skóry, pamiątki, olejki różane. Każdy zachęca by podejść i kupić coś dla najbliższych. A ponad tym wszystkim ogromne hotele. Nie pozostaje nic więcej jak zobaczyć to wszystko osobiście w Słonecznym Brzegu w Bułgarii.

Zdjęcia Słonecznego Brzegu
Położenie i mapa Słonecznego Brzegu


Wyświetl większą mapę