Złote Piaski w Bułgarii - wczasy pełne atrakcji, wypoczynku i wakacyjnej rozrywki.

Autor: tucoo.pl. Data ostatniej modyfikacji: 2 styczeń 2014

Wczasy na Złotych Piaskach w Bułgarii to z pewnością udane wakacje. Ten bułgarski kurort posiada piaszczyste, piękne, niekończące się i naturalne plaże

Bułgaria

Plaża w Bułgarii (fot. własna)

Gdzie dziś wyjeżdżają Polacy na swoje letnie wakacje? Turcja, Grecja, Tunezja, Egipt, Bułgaria. To właśnie ten ostatni kierunek przyciąga ponownie coraz więcej naszych rodaków na wymarzony urlop. Nic dziwnego, wszak Złote Piaski to bardzo ciekawe i pełne atrakcji miejsce. Kurort zlokalizowany nad Morzem Czarnym, to gwarancja słońca i kąpieli w ciepłej wodzie morskiego wybrzeża. To wszystko sprawia, że do tamtejszych hoteli i pensjonatów przybywają turyści z całej Europy. Do przystani jachtowej cumują żeglarze również z najodleglejszych zakątków basenu Morza Czarnego, a dzięki połączeniu poprzez cieśniny Bosfor i Dardanele z Morzem Śródziemnym, także z innych krajów.
Powstaje tylko pytanie: Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski? Kurorty od lat rywalizują ze sobą o miano tego pierwszego w Bułgarii. Jedno jest pewne, gdziekolwiek się wybierzemy napotkamy na piękne plaże. Oba położone są nad Morzem Czarnym. W sekrecie zdradzę, iż dawno dawno temu piraci zakopując skarb, jak można się tylko domyślać zdobyty w nieuczciwy sposób, zostali mocno ukarani. Ziemia zamieniła go w złoty piasek... tak głosi legenda. Ale jeśli to prawda to dzięki tym zuchwałym piratom my dziś możemy cieszyć się długimi, niekończącymi się plażami. Bywają nawet szerokie na 100 metrów. A ten raj położony jest zaledwie 17 km od Warny. Należy tutaj koniecznie dodać, iż Złote Piaski leżą na terenie Parku Narodowego. Gęste i aromatyczne lasy piniowe oraz lecznicze źródła mineralne to oprócz złotego piasku wizytówka tego miejsca.


Złote Piaski oferują rozrywkę i atrakcję skierowaną do różnych grup odbiorców. Kasyna przyciągną tych turystów, którzy mają możliwości przegrania paru bułgarskich lewów, a przy odrobinie szczęścia może nawet zgarnięcia jakiejś fortuny. Parki wodne w Bułgarii z kolei odwiedzą rodziny z dziećmi, by tam wyszaleć się w wodnych kąpielach. A żeglarze chwalą sobie warunki panujące na morzu. Każdy z pewnością będzie chciał uczestniczyć na imprezie tanecznej w kolorowych lokalach disco. No i ten piasek... nie bez powodu nazywany złotym, zadowoli tych którzy uwielbiają spacery plażą.
Ważną informacją powinno być to, iż oprócz plażowania, surfowania, wędrowania możemy też i pozwiedzać. Zaledwie 3 km od kurortu znajduje się jeden z najsłynniejszych klasztorów skalnych Monastyr Aładża. W skale wykuto kaplicę, cerkwie oraz inne pomieszczenia. Warto też poświęcić dzień by zwiedzić pobliską Warnę, Bałczik z pięknym pałacem i ogrodem botanicznym rumuńskiej królowej Marii czy Albenę z podobno najlepszą plażą nad Morzem Czarnym. Albo co nam szkodzi wziąć mapę do ręki, poszukać dworca autobusowego i wybrać się do Sofii czy odwiedzić Sozopol.

A może warto wybrać się do Słonecznego Brzegu i samemu ocenić, które plaże ładniejsze? Decyzja jak spędzimy czas w Bułgarii należy tylko i wyłącznie do nas. Korzystając z 7 czy 14 dniowej oferty wczasów last minute na pewno znajdziemy chwilę by zobaczyć coś więcej niż piękną plażę. Nigdy przecież nie wiemy kiedy będziemy tutaj kolejny raz. A być może miejsca nas tak zauroczą, że powrócimy na Złote Piaski już za rok...
Położenie i mapa Złotych Piasków


Wyświetl większą mapę